Yageo CFN-25JR-52-470R
CFN-25JR-52-470R picture photo
Mfg. Part Number
CFN-25JR-52-470R
Brief Description
RES 470 OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFN-25JR-52-470R.pdf
Availability of CFN-25JR-52-470R
QUANTITY
CFN-25JR-52-470R Order Process
Ship out your order
Specifications of CFN-25JR-52-470R
Internal Part NumberEIS-CFN-25JR-52-470R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFN-25JR-52-470R
Related LinksCFN-25JR, CFN-25JR-52-470R Datasheet, Yageo Distributor
CFN-25JR-52-470R Details Description
Related parts for CFN-25JR-52-470R
LED GREEN CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 820 OHM 1/8W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 16BIT V-OUT QUAD 24-TQFN datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 12NS 256CABGA datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 129K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
1W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
TRIAC 800V 10A TO-220 datasheet.pdf