Yageo CFR-12JB-52-110K
CFR-12JB-52-110K picture photo
Mfg. Part Number
CFR-12JB-52-110K
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 110K OHM 1/6W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-12JB-52-110K.pdf
Availability of CFR-12JB-52-110K
QUANTITY
CFR-12JB-52-110K Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-12JB-52-110K
Internal Part NumberEIS-CFR-12JB-52-110K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package200
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCFR
PackagingBulk
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-700ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-12JB-52-110K
Related LinksCFR-12JB, CFR-12JB-52-110K Datasheet, Yageo Distributor
CFR-12JB-52-110K Details Description
Related parts for CFR-12JB-52-110K
CABLE D-SUB-AMP37B/AE37G/AFP37B datasheet.pdf
LABEL INK JET POLYEST .38X.38" datasheet.pdf
IC SUPERVISOR SWITCH OVER 8-SOIC datasheet.pdf
AU CORDSET 16A 2.0M V-LOCK datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
CABLE 8POS R/A PLUG-OPEN 10 M datasheet.pdf
CAP CER 18PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf