Yageo CFR-12JB-52-130K
CFR-12JB-52-130K picture photo
Mfg. Part Number
CFR-12JB-52-130K
Brief Description
RES 130K OHM 1/6W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-12JB-52-130K.pdf
Availability of CFR-12JB-52-130K
QUANTITY
CFR-12JB-52-130K Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-12JB-52-130K
Internal Part NumberEIS-CFR-12JB-52-130K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-700ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-12JB-52-130K
Related LinksCFR-12JB, CFR-12JB-52-130K Datasheet, Yageo Distributor
CFR-12JB-52-130K Details Description
Related parts for CFR-12JB-52-130K
CONN HEADER .100 SNGL STR 17POS datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 40POS .100 GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 64 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 150A TO-264 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT I2C OCTAL 16MSOP datasheet.pdf
POTENTIAL DISTRIBUTORS 24-12AWG datasheet.pdf
RES 5M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR 15A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 18UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf