Yageo CFR-12JB-52-150R
CFR-12JB-52-150R picture photo
Mfg. Part Number
CFR-12JB-52-150R
Brief Description
RES 150 OHM 1/6W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-12JB-52-150R.pdf
Availability of CFR-12JB-52-150R
QUANTITY
CFR-12JB-52-150R Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-12JB-52-150R
Internal Part NumberEIS-CFR-12JB-52-150R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)150
Tolerance±5%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-12JB-52-150R
Related LinksCFR-12JB, CFR-12JB-52-150R Datasheet, Yageo Distributor
CFR-12JB-52-150R Details Description
Related parts for CFR-12JB-52-150R
FAN AXIAL 119X38MM 115VAC TERM datasheet.pdf
CAP CER 7PF 25V R2H 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 640 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 69.8 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf