Yageo CFR-12JB-52-200R
CFR-12JB-52-200R picture photo
Mfg. Part Number
CFR-12JB-52-200R
Brief Description
RES 200 OHM 1/6W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-12JB-52-200R.pdf
Availability of CFR-12JB-52-200R
QUANTITY
CFR-12JB-52-200R Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-12JB-52-200R
Internal Part NumberEIS-CFR-12JB-52-200R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200
Tolerance±5%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-12JB-52-200R
Related LinksCFR-12JB, CFR-12JB-52-200R Datasheet, Yageo Distributor
CFR-12JB-52-200R Details Description
Related parts for CFR-12JB-52-200R
CAP TRIMMER 6.5-30PF 100V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 3UH 13A 4 MOHM SMD datasheet.pdf
CABLE MMCX-SMA JACK RG-178 12" datasheet.pdf
IC CLK DVR 8OUT PLL 70MHZ 28LCCC datasheet.pdf
IC ADC 18BIT 500KSPS 16-DFN datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 2 PG16 BLACK datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP4T datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-6POS BCD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIA 6.5MM 2MM ROBTC NPN NC datasheet.pdf
CAP TANT POLY 120UF 15V AXIAL datasheet.pdf