Yageo CFR-12JB-52-22R
CFR-12JB-52-22R picture photo
Mfg. Part Number
CFR-12JB-52-22R
Brief Description
RES 22 OHM 1/6W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-12JB-52-22R.pdf
Availability of CFR-12JB-52-22R
QUANTITY
CFR-12JB-52-22R Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-12JB-52-22R
Internal Part NumberEIS-CFR-12JB-52-22R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-12JB-52-22R
Related LinksCFR-12J, CFR-12JB-52-22R Datasheet, Yageo Distributor
CFR-12JB-52-22R Details Description
Related parts for CFR-12JB-52-22R
CONN HDR BRKWAY 22POS DUAL 30AU datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS STR SHORT T datasheet.pdf
TRANSDUCER 1000# PRES 4-20MA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND BLUE datasheet.pdf
Connector Header 3 Position 0.197" (5.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.05A 100 MOHM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
CAP CER 22PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf