Yageo CFR-12JB-52-30K
CFR-12JB-52-30K picture photo
Mfg. Part Number
CFR-12JB-52-30K
Brief Description
RES 30K OHM 1/6W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-12JB-52-30K.pdf
Availability of CFR-12JB-52-30K
QUANTITY
CFR-12JB-52-30K Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-12JB-52-30K
Internal Part NumberEIS-CFR-12JB-52-30K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-12JB-52-30K
Related LinksCFR-12J, CFR-12JB-52-30K Datasheet, Yageo Distributor
CFR-12JB-52-30K Details Description
Related parts for CFR-12JB-52-30K
TRIAC SENS GATE 600V 4A DPAK datasheet.pdf
IC V-F/F-V CONVERTER 14SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
SEALED AERO SWITCH datasheet.pdf
2.5 W/W PLUG HSG datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 2.3A SOT-23 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 100POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 21 (17 + 4 Power) Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CAP FILM 9.1NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf