Yageo CFR-12JB-52-360K
CFR-12JB-52-360K picture photo
Mfg. Part Number
CFR-12JB-52-360K
Brief Description
RES 360K OHM 1/6W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-12JB-52-360K.pdf
Availability of CFR-12JB-52-360K
QUANTITY
CFR-12JB-52-360K Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-12JB-52-360K
Internal Part NumberEIS-CFR-12JB-52-360K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)360k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-700ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-12JB-52-360K
Related LinksCFR-12JB, CFR-12JB-52-360K Datasheet, Yageo Distributor
CFR-12JB-52-360K Details Description
Related parts for CFR-12JB-52-360K
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 16POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
VOLTMETER 19.99VDC LED PANEL MT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 36VOUT 100W datasheet.pdf
XCEDE 2W 2PVH 6COL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
508 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
FOOT PLATE REPLACEMENT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
3300UF 450V 76X105MM 85C 10000H datasheet.pdf