Yageo CFR-12JB-52-3R9
CFR-12JB-52-3R9 picture photo
Mfg. Part Number
CFR-12JB-52-3R9
Brief Description
RES 3.9 OHM 1/6W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-12JB-52-3R9.pdf
Availability of CFR-12JB-52-3R9
QUANTITY
CFR-12JB-52-3R9 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-12JB-52-3R9
Internal Part NumberEIS-CFR-12JB-52-3R9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package200
SeriesCFR
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.9
Tolerance±5%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-12JB-52-3R9
Related LinksCFR-12J, CFR-12JB-52-3R9 Datasheet, Yageo Distributor
CFR-12JB-52-3R9 Details Description
Related parts for CFR-12JB-52-3R9
VARISTOR 805V 6.5KA BASE datasheet.pdf
IC SMART GATE SIGE DIFF 16FCBGA datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A DDPAK datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN HDR 99POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP THT datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf