Yageo CFR-12JB-52-680K
CFR-12JB-52-680K picture photo
Mfg. Part Number
CFR-12JB-52-680K
Brief Description
RES 680K OHM 1/6W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-12JB-52-680K.pdf
Availability of CFR-12JB-52-680K
QUANTITY
CFR-12JB-52-680K Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-12JB-52-680K
Internal Part NumberEIS-CFR-12JB-52-680K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-700ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-12JB-52-680K
Related LinksCFR-12JB, CFR-12JB-52-680K Datasheet, Yageo Distributor
CFR-12JB-52-680K Details Description
Related parts for CFR-12JB-52-680K
CONN RCPT .100" 12POS TIN T/H datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 6.3A PNL MNT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 8POS SCKT datasheet.pdf
CONNECTOR - CENTRONICS datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf