Yageo CFR-12JB-52-6M8
CFR-12JB-52-6M8 picture photo
Mfg. Part Number
CFR-12JB-52-6M8
Brief Description
RES 6.8M OHM 1/6W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-12JB-52-6M8.pdf
Availability of CFR-12JB-52-6M8
QUANTITY
CFR-12JB-52-6M8 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-12JB-52-6M8
Internal Part NumberEIS-CFR-12JB-52-6M8
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.8M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-1500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-12JB-52-6M8
Related LinksCFR-12J, CFR-12JB-52-6M8 Datasheet, Yageo Distributor
CFR-12JB-52-6M8 Details Description
Related parts for CFR-12JB-52-6M8
IC FPGA 316 I/O 432MBGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.9V 250MW SOT23 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 62 OHM 0404 datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
E2 DIE (ATP-203) (190475800) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS PIN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 5MHZ 44PLCC datasheet.pdf
CONN MICRO-D PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 5.6NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 10% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf