Yageo CFR-12JB-52-9M1
CFR-12JB-52-9M1 picture photo
Mfg. Part Number
CFR-12JB-52-9M1
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 9.1M OHM 1/6W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-12JB-52-9M1.pdf
Availability of CFR-12JB-52-9M1
QUANTITY
CFR-12JB-52-9M1 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-12JB-52-9M1
Internal Part NumberEIS-CFR-12JB-52-9M1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package200
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCFR
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.1M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-1500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)