Yageo CFR-12JR-52-33K
CFR-12JR-52-33K picture photo
Mfg. Part Number
CFR-12JR-52-33K
Brief Description
RES 33K OHM 1/6W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-12JR-52-33K.pdf
Availability of CFR-12JR-52-33K
QUANTITY
CFR-12JR-52-33K Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-12JR-52-33K
Internal Part NumberEIS-CFR-12JR-52-33K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-12JR-52-33K
Related LinksCFR-12J, CFR-12JR-52-33K Datasheet, Yageo Distributor
CFR-12JR-52-33K Details Description
Related parts for CFR-12JR-52-33K
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 232K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
1.0MM WTB SMT SNGL ST datasheet.pdf
MICRO 9C P 20" YEL JACKS NI datasheet.pdf
680UF 63V 19.05X28.58 85C AXI datasheet.pdf