Yageo CFR-12JR-52-47R
CFR-12JR-52-47R picture photo
Mfg. Part Number
CFR-12JR-52-47R
Brief Description
RES 47 OHM 1/6W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-12JR-52-47R.pdf
Availability of CFR-12JR-52-47R
QUANTITY
CFR-12JR-52-47R Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-12JR-52-47R
Internal Part NumberEIS-CFR-12JR-52-47R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±5%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-12JR-52-47R
Related LinksCFR-12J, CFR-12JR-52-47R Datasheet, Yageo Distributor
CFR-12JR-52-47R Details Description
Related parts for CFR-12JR-52-47R
IC SWITCH DPDT 16QFN datasheet.pdf
RES SMD 53.6OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 5% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CONN,PIN,STR,SLDR,FLATPAQ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RND SPACER 0.135" NYLON 31.12MM datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 280V 28A datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 3.81MM VERT BK datasheet.pdf
POT 10K OHM 2W HYBRID LINEAR datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.384MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf