Yageo CFR-12JR-52-680R
CFR-12JR-52-680R picture photo
Mfg. Part Number
CFR-12JR-52-680R
Brief Description
RES 680 OHM 1/6W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-12JR-52-680R.pdf
Availability of CFR-12JR-52-680R
QUANTITY
CFR-12JR-52-680R Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-12JR-52-680R
Internal Part NumberEIS-CFR-12JR-52-680R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-12JR-52-680R
Related LinksCFR-12JR, CFR-12JR-52-680R Datasheet, Yageo Distributor
CFR-12JR-52-680R Details Description
Related parts for CFR-12JR-52-680R
LED RED CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 56POS GOLD datasheet.pdf
MINI SERIAL ATTCH SCSI CBL ASSY datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.05% 0.6W 2512 datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf