Yageo CFR-25JB-52-130R
CFR-25JB-52-130R picture photo
Mfg. Part Number
CFR-25JB-52-130R
Brief Description
RES 130 OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-25JB-52-130R.pdf
Availability of CFR-25JB-52-130R
QUANTITY
CFR-25JB-52-130R Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-25JB-52-130R
Internal Part NumberEIS-CFR-25JB-52-130R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)130
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-25JB-52-130R
Related LinksCFR-25JB, CFR-25JB-52-130R Datasheet, Yageo Distributor
CFR-25JB-52-130R Details Description
Related parts for CFR-25JB-52-130R
CONN SOCKET PLCC 68POS TIN-LEAD datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 160MHZ 8SOPWRPAD datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 176POS 11ROW RT ANG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
ADAPTER P-MNT PHANTOM 6X6X.016" datasheet.pdf
FERRITE CHIP 600 OHM 200MA 0201 datasheet.pdf
RES 1.33M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf