Yageo CFR-25JB-52-20R
CFR-25JB-52-20R picture photo
Mfg. Part Number
CFR-25JB-52-20R
Brief Description
RES 20 OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-25JB-52-20R.pdf
Availability of CFR-25JB-52-20R
QUANTITY
CFR-25JB-52-20R Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-25JB-52-20R
Internal Part NumberEIS-CFR-25JB-52-20R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)20
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-25JB-52-20R
Related LinksCFR-25J, CFR-25JB-52-20R Datasheet, Yageo Distributor
CFR-25JB-52-20R Details Description
Related parts for CFR-25JB-52-20R
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 35.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS IN-LINE CRIMP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.1A SC70-5 datasheet.pdf
CONN EDGE ADAPT CARD-CARD 12POS datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 450VDC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 3.02A 33 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T766 datasheet.pdf
CONTROL TEMP REL/SS OUT 24V datasheet.pdf