Yageo CFR-25JB-52-24K
CFR-25JB-52-24K picture photo
Mfg. Part Number
CFR-25JB-52-24K
Brief Description
RES 24K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-25JB-52-24K.pdf
Availability of CFR-25JB-52-24K
QUANTITY
CFR-25JB-52-24K Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-25JB-52-24K
Internal Part NumberEIS-CFR-25JB-52-24K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-25JB-52-24K
Related LinksCFR-25J, CFR-25JB-52-24K Datasheet, Yageo Distributor
CFR-25JB-52-24K Details Description
Related parts for CFR-25JB-52-24K
POT 10K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS STR NO LATCH datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A 52QFN datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 4KX9 25NS 64QFP datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
COUPLER 3DB 90DEG 500MHZ-1GHZ datasheet.pdf
MOD CBL 12FT OPEN END STRAIGHT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ HCSL SMD datasheet.pdf
R/A REC POWERBLADE datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf