Yageo CFR-25JB-52-330R
CFR-25JB-52-330R picture photo
Mfg. Part Number
CFR-25JB-52-330R
Brief Description
RES 330 OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-25JB-52-330R.pdf
Availability of CFR-25JB-52-330R
QUANTITY
CFR-25JB-52-330R Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-25JB-52-330R
Internal Part NumberEIS-CFR-25JB-52-330R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-25JB-52-330R
Related LinksCFR-25JB, CFR-25JB-52-330R Datasheet, Yageo Distributor
CFR-25JB-52-330R Details Description
Related parts for CFR-25JB-52-330R
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CONN TNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SPI/SRL 500K 16-DFN datasheet.pdf
OSC XO 33.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPST datasheet.pdf
FIXED IND 18MH 41MA 225 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 15POS THRUHL datasheet.pdf
AC CURRENT SENSOR, 10MM HOLE datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf