Yageo CFR-25JB-52-47K
CFR-25JB-52-47K picture photo
Mfg. Part Number
CFR-25JB-52-47K
Brief Description
RES 47K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-25JB-52-47K.pdf
Availability of CFR-25JB-52-47K
QUANTITY
CFR-25JB-52-47K Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-25JB-52-47K
Internal Part NumberEIS-CFR-25JB-52-47K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package200
SeriesCFR
PackagingBulk
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-25JB-52-47K
Related LinksCFR-25J, CFR-25JB-52-47K Datasheet, Yageo Distributor
CFR-25JB-52-47K Details Description
Related parts for CFR-25JB-52-47K
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
H48-2 SHEET 320X320X1MM W/ADH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf
BCF 3.81/12/180ZE SN BK BX datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf