Yageo CFR-25JR-52-130K
CFR-25JR-52-130K picture photo
Mfg. Part Number
CFR-25JR-52-130K
Brief Description
RES 130K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-25JR-52-130K.pdf
Availability of CFR-25JR-52-130K
QUANTITY
CFR-25JR-52-130K Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-25JR-52-130K
Internal Part NumberEIS-CFR-25JR-52-130K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package5,000
SeriesCFR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-700ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-25JR-52-130K
Related LinksCFR-25JR, CFR-25JR-52-130K Datasheet, Yageo Distributor
CFR-25JR-52-130K Details Description
Related parts for CFR-25JR-52-130K
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 54V 600W datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 19POS R/A TIN datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 25V X8R 0402 datasheet.pdf
RES SMD 0.018 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3.5A SYNC 8SOP datasheet.pdf
MICRO 21C P /11 10CR 36" NI datasheet.pdf
BACC 6C 6#22D SKT RECP SS datasheet.pdf
TV 29C 29#16 SKT PLUG datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 12MSOP datasheet.pdf