Yageo CFR-25JR-52-3M9
CFR-25JR-52-3M9 picture photo
Mfg. Part Number
CFR-25JR-52-3M9
Brief Description
RES 3.9M OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-25JR-52-3M9.pdf
Availability of CFR-25JR-52-3M9
QUANTITY
CFR-25JR-52-3M9 Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-25JR-52-3M9
Internal Part NumberEIS-CFR-25JR-52-3M9
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-1500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-25JR-52-3M9
Related LinksCFR-25J, CFR-25JR-52-3M9 Datasheet, Yageo Distributor
CFR-25JR-52-3M9 Details Description
Related parts for CFR-25JR-52-3M9
CONN D-SUB HOUSING RECEPT 15POS datasheet.pdf
OSC XO 4.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 6A 125V datasheet.pdf
SWITCH OPTIC SC 2X2 1310/1550NM datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 6.04M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 20MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 24V PANEL MT datasheet.pdf
VARISTOR 42.3V 200A 1206 datasheet.pdf