Yageo CFR-25JR-52-680R
CFR-25JR-52-680R picture photo
Mfg. Part Number
CFR-25JR-52-680R
Brief Description
RES 680 OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-25JR-52-680R.pdf
Availability of CFR-25JR-52-680R
QUANTITY
CFR-25JR-52-680R Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-25JR-52-680R
Internal Part NumberEIS-CFR-25JR-52-680R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-25JR-52-680R
Related LinksCFR-25JR, CFR-25JR-52-680R Datasheet, Yageo Distributor
CFR-25JR-52-680R Details Description
Related parts for CFR-25JR-52-680R
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
ELECTRODE SEPARATOR 5POLE datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10.790K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 32.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 2POS 0.100 T/H datasheet.pdf