Yageo CFR-25JR-52-750K
CFR-25JR-52-750K picture photo
Mfg. Part Number
CFR-25JR-52-750K
Brief Description
RES 750K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-25JR-52-750K.pdf
Availability of CFR-25JR-52-750K
QUANTITY
CFR-25JR-52-750K Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-25JR-52-750K
Internal Part NumberEIS-CFR-25JR-52-750K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-700ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-25JR-52-750K
Related LinksCFR-25JR, CFR-25JR-52-750K Datasheet, Yageo Distributor
CFR-25JR-52-750K Details Description
Related parts for CFR-25JR-52-750K
IC ADC LP 12-BIT 133KSPS 20-SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 6.2MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 5.1A TO-252 datasheet.pdf
FUSE AUTO 40A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
RES 590K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 1.25W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
500 TB SPR PLU WF UP datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf