Yageo CFR-25JR-52-91K
CFR-25JR-52-91K picture photo
Mfg. Part Number
CFR-25JR-52-91K
Brief Description
RES 91K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-25JR-52-91K.pdf
Availability of CFR-25JR-52-91K
QUANTITY
CFR-25JR-52-91K Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-25JR-52-91K
Internal Part NumberEIS-CFR-25JR-52-91K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Standard Package5,000
SeriesCFR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-25JR-52-91K
Related LinksCFR-25J, CFR-25JR-52-91K Datasheet, Yageo Distributor
CFR-25JR-52-91K Details Description
Related parts for CFR-25JR-52-91K
DUAL LOCK PLAIN 1"X50YD BLK 400 datasheet.pdf
CABLE SMA QC-PLUG RG-142 36" datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
LED BCKLT DVR MOD 8CH I2C QFN datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 1000MM X 900M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
RELAY RF SPST 250MA 3.3V datasheet.pdf