Yageo CFR-50JB-52-43K
CFR-50JB-52-43K picture photo
Mfg. Part Number
CFR-50JB-52-43K
Brief Description
RES 43K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CFR-50JB-52-43K.pdf
Availability of CFR-50JB-52-43K
QUANTITY
CFR-50JB-52-43K Order Process
Ship out your order
Specifications of CFR-50JB-52-43K
Internal Part NumberEIS-CFR-50JB-52-43K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFR-50JB-52-43K
Related LinksCFR-50J, CFR-50JB-52-43K Datasheet, Yageo Distributor
CFR-50JB-52-43K Details Description
Related parts for CFR-50JB-52-43K
IC TRANSCVR/REG 16BIT LV 56TSSOP datasheet.pdf
LED PRISM 3MM RDGN/RDGN/RDGN SMD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 4.25A 70.6 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN BOOT PROTECTIVE SIZE 0 BLK datasheet.pdf
CONN HEADER 4 PWR 32SGL 3.18MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 20pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf