Citizen Finedevice CFS-20632768EZBB
CFS-20632768EZBB picture photo
Mfg. Part Number
CFS-20632768EZBB
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 10ppm 6pF 35 kOhm -20°C - 70°C Through Hole Cylindrical Can, Radial
Datasheet Download
CFS-20632768EZBB.pdf
Availability of CFS-20632768EZBB
QUANTITY
CFS-20632768EZBB Order Process
Ship out your order
Specifications of CFS-20632768EZBB
Internal Part NumberEIS-CFS-20632768EZBB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN OtherCFS-206,CFV-206 Series Sep/2013
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCFS206
PackagingBulk
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)35 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseCylindrical Can, Radial
Size / Dimension0.075" Dia (1.90mm)
Height0.244" (6.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFS-20632768EZBB
Related LinksCFS-2063, CFS-20632768EZBB Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CFS-20632768EZBB Details Description
Related parts for CFS-20632768EZBB
MEMORY CARD FLASH 7GB datasheet.pdf
IC FLASH 512KBIT 120NS 32PLCC datasheet.pdf
IC NETWORK POWER CTRLR 28SSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.62 OHM 1/2W 0805 WIDE datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 487 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf