Murata Electronics North America CFSK-10.7MHZ
CFSK-10.7MHZ picture photo
Mfg. Part Number
CFSK-10.7MHZ
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CFSK-10.7MHZ.pdf
Availability of CFSK-10.7MHZ
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CFSK-10.7MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of CFSK-10.7MHZ
Internal Part NumberEIS-CFSK-10.7MHZ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CFSK-10.7MHZ today.
SeriesCFSK-10
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeDIP-3P
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CFSK-10.7MHZ
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCFSK-1, CFSK-10.7MHZ Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CFSK-10.7MHZ Details Description
Related parts for CFSK-10.7MHZ
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 28-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 210POS .050" datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMA datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 10ppm 13pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
ECCOSTOCK 1/8X12 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 62POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf