Citizen Finedevice CFV-20675000AZFB
CFV-20675000AZFB picture photo
Mfg. Part Number
CFV-20675000AZFB
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 75.0000kHz 30ppm 12.5pF 50 kOhm -20°C - 70°C Through Hole Cylindrical Can, Radial
Datasheet Download
CFV-20675000AZFB.pdf
Availability of CFV-20675000AZFB
QUANTITY
CFV-20675000AZFB Order Process
Ship out your order
Specifications of CFV-20675000AZFB
Internal Part NumberEIS-CFV-20675000AZFB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN OtherCFS-206,CFV-206 Series Sep/2013
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCFV206
PackagingBulk
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency75kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseCylindrical Can, Radial
Size / Dimension0.075" Dia (1.90mm)
Height0.244" (6.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CFV-20675000AZFB
Related LinksCFV-2067, CFV-20675000AZFB Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CFV-20675000AZFB Details Description
Related parts for CFV-20675000AZFB
IC BUFFER 1.8V 28BIT SOT802-1 datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
FUSE STRIP 150A 48VDC BOLT MOUNT datasheet.pdf
CAP CER 15PF 500V U2J RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 50V 6A DO4 datasheet.pdf
IC SBC CAN HS 3.3V 32SOIC datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 800MM X 600MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf