TDK Corporation CGA1A2C0G1H120J030BA
CGA1A2C0G1H120J030BA picture photo
Mfg. Part Number
CGA1A2C0G1H120J030BA
Brief Description
CAP CER 12PF 50V C0G 0201
Datasheet Download
CGA1A2C0G1H120J030BA.pdf
Availability of CGA1A2C0G1H120J030BA
QUANTITY
CGA1A2C0G1H120J030BA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA1A2C0G1H120J030BA
Internal Part NumberEIS-CGA1A2C0G1H120J030BA
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA1A2C0G1H120J030BA
Related LinksCGA1A2C0G1, CGA1A2C0G1H120J030BA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA1A2C0G1H120J030BA Details Description
Related parts for CGA1A2C0G1H120J030BA
IC REG LDO ADJ 0.15A 8DIP datasheet.pdf