TDK Corporation CGA2B2C0G1H050C050BA
CGA2B2C0G1H050C050BA picture photo
Mfg. Part Number
CGA2B2C0G1H050C050BA
Brief Description
CAP CER 5PF 50V C0G 0402
Datasheet Download
CGA2B2C0G1H050C050BA.pdf
Availability of CGA2B2C0G1H050C050BA
QUANTITY
CGA2B2C0G1H050C050BA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA2B2C0G1H050C050BA
Internal Part NumberEIS-CGA2B2C0G1H050C050BA
Standard Package10,000
SeriesCGA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA2B2C0G1H050C050BA
Related LinksCGA2B2C0G1, CGA2B2C0G1H050C050BA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA2B2C0G1H050C050BA Details Description
Related parts for CGA2B2C0G1H050C050BA
NUT SQUARE T-STRUT 4-40 25/PKG datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS W/O POST SMD datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 1206 datasheet.pdf
IC MC13851 EVB 2400MHZ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
KIT MOTOR CONTROL BLDC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
FUSE 500V 800A NH4 AG datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.25A SOT89-5 datasheet.pdf