TDK Corporation CGA2B2C0G1H120J050BA
CGA2B2C0G1H120J050BA picture photo
Mfg. Part Number
CGA2B2C0G1H120J050BA
Brief Description
CAP CER 12PF 50V C0G 0402
Datasheet Download
CGA2B2C0G1H120J050BA.pdf
Availability of CGA2B2C0G1H120J050BA
QUANTITY
CGA2B2C0G1H120J050BA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA2B2C0G1H120J050BA
Internal Part NumberEIS-CGA2B2C0G1H120J050BA
Standard Package10,000
SeriesCGA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA2B2C0G1H120J050BA
Related LinksCGA2B2C0G1, CGA2B2C0G1H120J050BA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA2B2C0G1H120J050BA Details Description
Related parts for CGA2B2C0G1H120J050BA
IC PLD 10MC 10NS 24DIP datasheet.pdf
OPTO SENSOR SLOT TYPE 5MM datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 4K 28DIP datasheet.pdf
IC MON SUPP QD W/RST&SEL 16-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FUSE BLCK ACS CVR 100A 600V 1POL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 63V 10% 3024 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf