TDK Corporation CGA2B2C0G1H330J050BA
CGA2B2C0G1H330J050BA picture photo
Mfg. Part Number
CGA2B2C0G1H330J050BA
Brief Description
CAP CER 33PF 50V C0G 0402
Datasheet Download
CGA2B2C0G1H330J050BA.pdf
Availability of CGA2B2C0G1H330J050BA
QUANTITY
CGA2B2C0G1H330J050BA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA2B2C0G1H330J050BA
Internal Part NumberEIS-CGA2B2C0G1H330J050BA
Standard Package10,000
SeriesCGA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA2B2C0G1H330J050BA
Related LinksCGA2B2C0G1, CGA2B2C0G1H330J050BA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA2B2C0G1H330J050BA Details Description
Related parts for CGA2B2C0G1H330J050BA
FUSE GLASS 300MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 9.2A TO-220AB datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 166MHZ 119BGA datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC 1.5KE datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 16TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 19 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 12V 6.25A datasheet.pdf
TOOL CONNECTION GUIDE PLATE FX2 datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf