TDK Corporation CGA2B2X7R1C333M050BA
CGA2B2X7R1C333M050BA picture photo
Mfg. Part Number
CGA2B2X7R1C333M050BA
Brief Description
CAP CER 0.033UF 16V X7R 0402
Datasheet Download
CGA2B2X7R1C333M050BA.pdf
Availability of CGA2B2X7R1C333M050BA
QUANTITY
CGA2B2X7R1C333M050BA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA2B2X7R1C333M050BA
Internal Part NumberEIS-CGA2B2X7R1C333M050BA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA2B2X7R1C333M050BA
Related LinksCGA2B2X7R1, CGA2B2X7R1C333M050BA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA2B2X7R1C333M050BA Details Description
Related parts for CGA2B2X7R1C333M050BA
RES SMD 191 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 14POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 152 TYPEA 17POS datasheet.pdf
CAP SILICON 10000PF 15% 11V 0201 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE datasheet.pdf
FUSE GLASS 600MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf