TDK Corporation CGA2B2X7R1E103M050BA
CGA2B2X7R1E103M050BA picture photo
Mfg. Part Number
CGA2B2X7R1E103M050BA
Brief Description
CAP CER 10000PF 25V X7R 0402
Datasheet Download
CGA2B2X7R1E103M050BA.pdf
Availability of CGA2B2X7R1E103M050BA
QUANTITY
CGA2B2X7R1E103M050BA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA2B2X7R1E103M050BA
Internal Part NumberEIS-CGA2B2X7R1E103M050BA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)