TDK Corporation CGA2B2X7R1E153M050BA
CGA2B2X7R1E153M050BA picture photo
Mfg. Part Number
CGA2B2X7R1E153M050BA
Brief Description
CAP CER 0.015UF 25V X7R 0402
Datasheet Download
CGA2B2X7R1E153M050BA.pdf
Availability of CGA2B2X7R1E153M050BA
QUANTITY
CGA2B2X7R1E153M050BA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA2B2X7R1E153M050BA
Internal Part NumberEIS-CGA2B2X7R1E153M050BA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA2B2X7R1E153M050BA
Related LinksCGA2B2X7R1, CGA2B2X7R1E153M050BA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA2B2X7R1E153M050BA Details Description
Related parts for CGA2B2X7R1E153M050BA
RES SMD 19.1KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 0.82 OHM 1% 1/6W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
RES 100 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 53.6 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET DIN 80POS R/A GOLD datasheet.pdf
IC AMP CURRENT SENSE 10-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf
IC MPU I.MX6SOLOX 800MHZ 400BGA datasheet.pdf