TDK Corporation CGA2B2X7R1H102K050BA
CGA2B2X7R1H102K050BA picture photo
Mfg. Part Number
CGA2B2X7R1H102K050BA
Brief Description
CAP CER 1000PF 50V X7R 0402
Datasheet Download
CGA2B2X7R1H102K050BA.pdf
Availability of CGA2B2X7R1H102K050BA
QUANTITY
CGA2B2X7R1H102K050BA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA2B2X7R1H102K050BA
Internal Part NumberEIS-CGA2B2X7R1H102K050BA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA2B2X7R1H102K050BA
Related LinksCGA2B2X7R1, CGA2B2X7R1H102K050BA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA2B2X7R1H102K050BA Details Description
Related parts for CGA2B2X7R1H102K050BA
RES SMD 26.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
CUSTOM SHUTTER ASSEMBLY datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 103-171V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE E 6.9UH N87 datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
1.25MM F/L 50POS 26AWG 450MM datasheet.pdf