TDK Corporation CGA2B2X7R1H471K050BA
CGA2B2X7R1H471K050BA picture photo
Mfg. Part Number
CGA2B2X7R1H471K050BA
Brief Description
CAP CER 470PF 50V X7R 0402
Datasheet Download
CGA2B2X7R1H471K050BA.pdf
Availability of CGA2B2X7R1H471K050BA
QUANTITY
CGA2B2X7R1H471K050BA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA2B2X7R1H471K050BA
Internal Part NumberEIS-CGA2B2X7R1H471K050BA
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA2B2X7R1H471K050BA
Related LinksCGA2B2X7R1, CGA2B2X7R1H471K050BA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA2B2X7R1H471K050BA Details Description
Related parts for CGA2B2X7R1H471K050BA
RES SMD 59K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX INTRFC RS485 LOPWR 8SOIC datasheet.pdf
FLEXO SHIELD 1/2" SILVER 164' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
BOARD DEMO L6208Q MOTOR DRIVER datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
ENCODER datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
D-SUB FILTER 50POS IP67 datasheet.pdf