TDK Corporation CGA2B2X7R1H682K050BA
CGA2B2X7R1H682K050BA picture photo
Mfg. Part Number
CGA2B2X7R1H682K050BA
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V X7R 0402
Datasheet Download
CGA2B2X7R1H682K050BA.pdf
Availability of CGA2B2X7R1H682K050BA
QUANTITY
CGA2B2X7R1H682K050BA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA2B2X7R1H682K050BA
Internal Part NumberEIS-CGA2B2X7R1H682K050BA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA2B2X7R1H682K050BA
Related LinksCGA2B2X7R1, CGA2B2X7R1H682K050BA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA2B2X7R1H682K050BA Details Description
Related parts for CGA2B2X7R1H682K050BA
CONN HEADER .100 DUAL R/A 28POS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 5.1K OHM 0804 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 5.7A DIRECTFET datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 670V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 75MA 3.25 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
LED ASSY PNL 3MM BLUE DIFF 430NM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
REGULATOR SWITCHING 24V 8A datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 3.3V datasheet.pdf