TDK Corporation CGA2B2X8R1H221K050BA
CGA2B2X8R1H221K050BA picture photo
Mfg. Part Number
CGA2B2X8R1H221K050BA
Brief Description
CAP CER 220PF 50V X8R 0402
Datasheet Download
CGA2B2X8R1H221K050BA.pdf
Availability of CGA2B2X8R1H221K050BA
QUANTITY
CGA2B2X8R1H221K050BA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA2B2X8R1H221K050BA
Internal Part NumberEIS-CGA2B2X8R1H221K050BA
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
C Series High Temp Capacitor Family
C Series High Temperature X8R MLCC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX8R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Temperature
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA2B2X8R1H221K050BA
Related LinksCGA2B2X8R1, CGA2B2X8R1H221K050BA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA2B2X8R1H221K050BA Details Description
Related parts for CGA2B2X8R1H221K050BA
Crystal 15.3600MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
IC OPAMP GP 85KHZ 14SOIC datasheet.pdf
IC COMP QUAD SGL SUPPLY 14SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
3/4 INCH DUAL HST BK (600/2 INCH datasheet.pdf
IGBT 600V 120A 469W TO247 datasheet.pdf
CAP POLY 220UF 20% 16V T/H datasheet.pdf