TDK Corporation CGA2B3X5R1E683K050BB
CGA2B3X5R1E683K050BB picture photo
Mfg. Part Number
CGA2B3X5R1E683K050BB
Brief Description
CAP CER 0.068UF 25V X5R 0402
Datasheet Download
CGA2B3X5R1E683K050BB.pdf
Availability of CGA2B3X5R1E683K050BB
QUANTITY
CGA2B3X5R1E683K050BB Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA2B3X5R1E683K050BB
Internal Part NumberEIS-CGA2B3X5R1E683K050BB
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.068µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA2B3X5R1E683K050BB
Related LinksCGA2B3X5R1, CGA2B3X5R1E683K050BB Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA2B3X5R1E683K050BB Details Description
Related parts for CGA2B3X5R1E683K050BB
CONN SOCKET RCPT .012-.021 30AU datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 3A 6V datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DETECT PHASE-FREQ ECL 20-SOIC datasheet.pdf
RING BZD INSULKRIMP (D-653-58X) datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 96MA 1.7 OHM datasheet.pdf
FAN BLOWER 75.7X30MM 24VDC WIRE datasheet.pdf