TDK Corporation CGA2B3X5R1H683M050BB
CGA2B3X5R1H683M050BB picture photo
Mfg. Part Number
CGA2B3X5R1H683M050BB
Brief Description
CAP CER 0.068UF 50V X5R 0402
Datasheet Download
CGA2B3X5R1H683M050BB.pdf
Availability of CGA2B3X5R1H683M050BB
QUANTITY
CGA2B3X5R1H683M050BB Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA2B3X5R1H683M050BB
Internal Part NumberEIS-CGA2B3X5R1H683M050BB
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.068µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA2B3X5R1H683M050BB
Related LinksCGA2B3X5R1, CGA2B3X5R1H683M050BB Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA2B3X5R1H683M050BB Details Description
Related parts for CGA2B3X5R1H683M050BB
CONN 60POS2MM HEADER RT/DUAL GLD datasheet.pdf
IC LINE RCVR LVDS QUAD 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 160MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 40W datasheet.pdf
RES SMD 464K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES 130 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 95POS .050 THRUHL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V SMD datasheet.pdf