TDK Corporation CGA2B3X7R0J154M050BB
CGA2B3X7R0J154M050BB picture photo
Mfg. Part Number
CGA2B3X7R0J154M050BB
Brief Description
CAP CER 0.15UF 6.3V X7R 0402
Datasheet Download
CGA2B3X7R0J154M050BB.pdf
Availability of CGA2B3X7R0J154M050BB
QUANTITY
CGA2B3X7R0J154M050BB Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA2B3X7R0J154M050BB
Internal Part NumberEIS-CGA2B3X7R0J154M050BB
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA2B3X7R0J154M050BB
Related LinksCGA2B3X7R0, CGA2B3X7R0J154M050BB Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA2B3X7R0J154M050BB Details Description
Related parts for CGA2B3X7R0J154M050BB
RES SMD 27 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MOD WHITE 700LM datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE10 M25 datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 420V RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT datasheet.pdf
GT 35C 35#12 SKT PLUG RTANG datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS 2MM R/A SMD datasheet.pdf
2.5 V to 5.0 V Micropower, Precision Series Mode Voltage References IC datasheet.pdf