TDK Corporation CGA2B3X7R1H223K050BD
CGA2B3X7R1H223K050BD picture photo
Mfg. Part Number
CGA2B3X7R1H223K050BD
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0402
Datasheet Download
CGA2B3X7R1H223K050BD.pdf
Availability of CGA2B3X7R1H223K050BD
QUANTITY
CGA2B3X7R1H223K050BD Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA2B3X7R1H223K050BD
Internal Part NumberEIS-CGA2B3X7R1H223K050BD
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesMLCC Conductive Epoxy FAQs
Product Training ModulesCGA Series for Automotive Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
C Series Conductive Epoxy Capacitor Family
C Series Conductive Epoxy MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesCGA
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.020" (0.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesEpoxy Mountable
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA2B3X7R1H223K050BD
Related LinksCGA2B3X7R1, CGA2B3X7R1H223K050BD Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA2B3X7R1H223K050BD Details Description
Related parts for CGA2B3X7R1H223K050BD
IC NVSRAM 64KBIT 70NS 28EDIP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-10V 120W datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 70X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 4.02M OHM 1.5W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 535MA 700 MOHM datasheet.pdf
INLINE TERMINAL datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO-215AA datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V 10% X5R 1206 datasheet.pdf