TDK Corporation CGA2B3X7R1H683K050BB
CGA2B3X7R1H683K050BB picture photo
Mfg. Part Number
CGA2B3X7R1H683K050BB
Brief Description
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0402
Datasheet Download
CGA2B3X7R1H683K050BB.pdf
Availability of CGA2B3X7R1H683K050BB
QUANTITY
CGA2B3X7R1H683K050BB Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA2B3X7R1H683K050BB
Internal Part NumberEIS-CGA2B3X7R1H683K050BB
Standard Package10,000
SeriesCGA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.068µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA2B3X7R1H683K050BB
Related LinksCGA2B3X7R1, CGA2B3X7R1H683K050BB Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA2B3X7R1H683K050BB Details Description
Related parts for CGA2B3X7R1H683K050BB
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 8DIP GW datasheet.pdf
IC DAC NANO 12BIT QUAD 14-TSSOP datasheet.pdf
IC DSP CONTROLLER 32BIT 240MQFP datasheet.pdf
RES SMD 604K OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
RES 8.2 OHM 100W 1% TO247 datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 9POS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 17.4 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 2.54MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC COMPARATOR RSPECL 16SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE PIN datasheet.pdf