TDK Corporation CGA2B3X8R2A332K050BB
CGA2B3X8R2A332K050BB picture photo
Mfg. Part Number
CGA2B3X8R2A332K050BB
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V X8R 0402
Datasheet Download
CGA2B3X8R2A332K050BB.pdf
Availability of CGA2B3X8R2A332K050BB
QUANTITY
CGA2B3X8R2A332K050BB Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA2B3X8R2A332K050BB
Internal Part NumberEIS-CGA2B3X8R2A332K050BB
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
C Series High Temp Capacitor Family
Guide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
Video FileHigh Capacitance Capacitor Measurement Tutorial
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Standard Package10,000
SeriesCGA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX8R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Temperature
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA2B3X8R2A332K050BB
Related LinksCGA2B3X8R2, CGA2B3X8R2A332K050BB Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA2B3X8R2A332K050BB Details Description
Related parts for CGA2B3X8R2A332K050BB
IC FPGA 129 I/O 160PQFP datasheet.pdf
LIGHT PIPE .500" PNL MNT datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS DUAL TIN SMD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 150V 0605 datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 50W 36-75VIN 24VOUT datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 3POS GOLD datasheet.pdf
CORD PWR MALE-FEMALE SJT 1.5M datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 200MA 2.2 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 400MA 570 MOHM datasheet.pdf