TDK Corporation CGA3E2C0G1H101J080AA
CGA3E2C0G1H101J080AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA3E2C0G1H101J080AA
Brief Description
CAP CER 100PF 50V C0G 0603
Datasheet Download
CGA3E2C0G1H101J080AA.pdf
Availability of CGA3E2C0G1H101J080AA
QUANTITY
CGA3E2C0G1H101J080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA3E2C0G1H101J080AA
Internal Part NumberEIS-CGA3E2C0G1H101J080AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA3E2C0G1H101J080AA
Related LinksCGA3E2C0G1, CGA3E2C0G1H101J080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA3E2C0G1H101J080AA Details Description
Related parts for CGA3E2C0G1H101J080AA
VARISTOR 510V 22.5KA CHASSIS datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 64POS datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 158 I/O 208PQFP datasheet.pdf
RES 10.4K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf