TDK Corporation CGA3E2C0G1H221J080AA
CGA3E2C0G1H221J080AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA3E2C0G1H221J080AA
Brief Description
CAP CER 220PF 50V C0G 0603
Datasheet Download
CGA3E2C0G1H221J080AA.pdf
Availability of CGA3E2C0G1H221J080AA
QUANTITY
CGA3E2C0G1H221J080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA3E2C0G1H221J080AA
Internal Part NumberEIS-CGA3E2C0G1H221J080AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA3E2C0G1H221J080AA
Related LinksCGA3E2C0G1, CGA3E2C0G1H221J080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA3E2C0G1H221J080AA Details Description
Related parts for CGA3E2C0G1H221J080AA
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18DIP datasheet.pdf
TRANSDUCER 0.5-4.5VDC 50PSI datasheet.pdf
FUSE 315A 1250V 1KN/110 AR CU datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 15POS datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES 852 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf