TDK Corporation CGA3E2C0G1H222J080AA
CGA3E2C0G1H222J080AA picture photo
Mfg. Part Number
CGA3E2C0G1H222J080AA
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V C0G 0603
Datasheet Download
CGA3E2C0G1H222J080AA.pdf
Availability of CGA3E2C0G1H222J080AA
QUANTITY
CGA3E2C0G1H222J080AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA3E2C0G1H222J080AA
Internal Part NumberEIS-CGA3E2C0G1H222J080AA
Standard Package4,000
SeriesCGA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA3E2C0G1H222J080AA
Related LinksCGA3E2C0G1, CGA3E2C0G1H222J080AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA3E2C0G1H222J080AA Details Description
Related parts for CGA3E2C0G1H222J080AA
IC MUX/DEMUX 8X1 16QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 16K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN JACK PHONE 1/4" 2POS OPEN datasheet.pdf
15M HIGH FLEX ENCODER CABLE datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 121XBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CONN SSL PLUG 3POS 3MM SOLDER datasheet.pdf
RES 82K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SINGLE M12 SHORT PW 5M NPN NC datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 140MA 2.4 OHM SMD datasheet.pdf