TDK Corporation CGA3E2C0G2A150J080AD
CGA3E2C0G2A150J080AD picture photo
Mfg. Part Number
CGA3E2C0G2A150J080AD
Brief Description
CAP CER 15PF 100V C0G 0603
Datasheet Download
CGA3E2C0G2A150J080AD.pdf
Availability of CGA3E2C0G2A150J080AD
QUANTITY
CGA3E2C0G2A150J080AD Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA3E2C0G2A150J080AD
Internal Part NumberEIS-CGA3E2C0G2A150J080AD
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesMLCC Conductive Epoxy FAQs
Product Training ModulesCGA Series for Automotive Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
C Series Conductive Epoxy Capacitor Family
C Series Conductive Epoxy MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesCGA
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
Lead Spacing-
FeaturesEpoxy Mountable
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA3E2C0G2A150J080AD
Related LinksCGA3E2C0G2, CGA3E2C0G2A150J080AD Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA3E2C0G2A150J080AD Details Description
Related parts for CGA3E2C0G2A150J080AD
CAP CER 4.7UF 16V Y5V 1206 datasheet.pdf
THERMAL PROTECTOR 95DEG C NC 6A datasheet.pdf
KIT DEV TX 433MHZ HS COMPACT datasheet.pdf
IC DVR HIGH SIDE 2CH 16SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf